Bursa Construcţiilor
Revista Bursa Construcţiilor nr. 8 / 2024

Germania profita de criza economica

I.D. Internaţional /

Germania a beneficiat de pe urma situatiei economice incerte din tarile vecine.

Relativa stabilitate economica din Germania a trasnformat-o intr-o tara atractiva pentru multi investitori, a declarat Alexander von Cramm, CFO in cadrul companiei Prime Office REIT.

"Europa va continua sa fluctueze in urmatorii anii, dar Germania beneficiaza de pe urma crizei. Ne-am facut temele. Exporturile noastre ne ajuta continuu, cererea interna este buna, iar somajul este relativ scazut asa ca vanzarile sunt constante. Sunt optimist din punctul de vedere al Germaniei.", precieaza Cramm.

Ştirile zilei

Revista
BURSA Construcţiilor

Vreţi să fiţi la curent cu proiectele iniţiate sau în dezvoltare pe întreg cuprinsul ţării? Care sunt planurile autorităţilor locale în ceea ce priveşte investiţiile în construcţia de locuinţe, spaţii comerciale şi de birouri, infrastructură?

Vreţi să aflaţi noutăţile pe piaţa materialelor de construcţie?

Peste optzeci de pagini cu informaţii utile în revista "Bursa Construcţiilor"!

În exclusivitate - devize pe proiect, preţurile medii ale materialelor şi serviciilor de construcţii.

Aflaţi care sunt cele mai bune plasamente imobiliare ! Ce şi unde se va construi, care sunt proiectele în curs de execuţie şi toate informaţiile necesare unui investitor pe piaţa imobiliară (preţuri, tendinţe din Bucureşti şi din întreaga ţară).

Locuinţe

Piaţa Imobiliară

Proiecte

Amenajări

Smart City

Materiale

Preţuri

Finanţare

Investiţii

Perspective

Companii

Internaţional